Przekaż 1% | Dziecko w rozwodzie

Dlaczego Twój 1% ma dla nas takie znaczenie?

Rodzice się rozwodzą.

Gdy napięcie w domu sięga zenitu, kształtowany jest u dziecka negatywny obraz samego siebie, czuje się ono niewartościowe i winne tego, co się dzieje w rodzinie. Dziecko nieświadome funkcjonowania dorosłego życia, próbuje na swój sposób zrozumieć to co się dzieje i najczęściej uczy się przy tym trzech rzeczy:

Po pierwsze: nie ufać.

Po drugie: nie mówić

Po trzecie: nie odczuwać.

Jako Stowarzyszenie Rodzin Pelikan już od wielu lat pokazujemy i uczymy, że to nie samo rozstanie rodziców jest toksyczne, a to, w jaki sposób dorośli je przeprowadzą. Rozwód rodziców niemal zawsze jest doświadczeniem negatywnym dla dziecka, nie zawsze musi jednak działać niszcząco.

Naszą misją i celem jest ochrona dziecka przed konfliktem spowodowanym rozstaniem. Przed agresją, poczuciem osamotnienia, niezrozumienia i wyrzutami sumienia.

Potrzebujemy Waszego wsparcia, by:

  •   organizować warsztaty dla rozwodzących się rodziców, by konsekwentnie, cierpliwie i bez oceny pomagać, motywować i wskazywać drogę do porozumienia
  •     organizować warsztaty i terapie dla dzieci, które nie umieją poradzić sobie z emocjami po rozstaniu rodziców
  •     prowadzić mediacje i spotkania zachęcające do innego spojrzenia na proces rozwodowy
  •     prowadzić terapie dla par i małżeństw
  •     oferować porady prawne

Stowarzyszenie Rodzin Pelikan w Gdańsku aktywnie działa już od 2000 roku i jako ośrodek szkolenia, zawiązywania i wsparcia rodzin adopcyjnych i zastępczych istniał do 2012 roku, kiedy to wraz ze zmianą ustawy o pieczy zastępczej zakończył funkcjonowanie. Od czterech lat Pelikan nie jest już ośrodkiem adopcyjnym, ale wspiera rodziny potrzebujące pomocy.

Jesienią 2017 roku ruszyła kampania społeczna ,,Dziecko w Rozwodzie. Dostrzec. Zrozumieć. Wesprzeć ’’ chcąca zwrócić uwagę na sytuację dziecka podczas rozpadu rodziny oraz uwrażliwić rodziców na dziecięce emocje.

Wierzymy we współpracę. Dajemy wsparcie, ale również go potrzebujemy.

  •     Wiemy, jak przejść przez rozstanie, aby umożliwić rodzicom pozostanie w szacunku dla siebie i byłego partnera.
  •     Uświadamiamy, że dzieci nie powinny być przedmiotem gier, strategii i manipulacji. Nie powinny tracić poczucia bezpieczeństwa.
  •     Pomagamy całym rodzinom żyć lepiej i zrozumieć, że można przejść przez ten trudny czas nie krzywdząc się nawzajem.

Pomóż nam pomagać.

Przekaż 1% podatku Stowarzyszeniu Pelikan

i wesprzyj akcję ,,Dziecko w Rozwodzie’’.

KRS: 0000008800